58:4. Azad edecek bir köle bulamıyan, cinsel ilişkiden önce üst üste iki ay boyunca oruç tutmalı. Buna güç yetiremiyen ise altmış yoksulu doyurmalı. Allah'a ve elçisine inanmalısınız. Bunlar, Allah'ın belirlediği sınırdır. İnkarcılar acı bir azaba mahkum olmuşlardır.

Zıhar (eşlerini, annelerinin yerine koymak) ile ilişkili:

 • 58:1MÜCADELE, 1

  Allah, kocası hakkında seninle tartışan ve Allah'a şikayette bulunan kadının sözlerini işitti. Allah ikinizin tüm konuştuklarını işitmiştir. Allah İşitendir, Bilendir.

 • 58:2MÜCADELE, 2

  İçinizden, kadınlarını annelerine benzeterek yabancılaştıranlar bilirler ki onlar anaları değildir. Anneleri kendilerini doğuranlardır. Söyledikleri kötü ve asılsız bir sözdür. Allah Affedendir, Bağışlayandır.

 • 58:3MÜCADELE, 3

  Kadınlarını annelerine benzeterek yabancılaştırdıktan sonra sözlerinden dönenler, karılarıyla cinsel ilişkiye girmeden önce bir köleyi özgürlüğe kavuştursunlar. Size öğütlenen budur. Allah yaptığınız her şeyi haber alır.

 • 58:4MÜCADELE, 4

  Azad edecek bir köle bulamıyan, cinsel ilişkiden önce üst üste iki ay boyunca oruç tutmalı. Buna güç yetiremiyen ise altmış yoksulu doyurmalı. Allah'a ve elçisine inanmalısınız. Bunlar, Allah'ın belirlediği sınırdır. İnkarcılar acı bir azaba mahkum olmuşlardır.

Cevaplara eklemek istediğiniz birşey mi var?

Nerelerde sorulmuş?